Skip to content

Due diligence

W ramach prowadzonej działalności wiele przedsiębiorstw podlega restrukturyzacji, przebudowie, łączeniu lub dzieleniu na inne podmioty gospodarcze. Aby doszło do tych przemian niezbędna jest szczegółowa analiza danych, dokumentów oraz procesów zachodzących w firmach w celu zdefiniowania określonych funkcji, struktury aktywów, pasywów oraz ryzyk finansowych, handlowych, rynkowych czy podatkowych.

Analiza due diligence stanowi odpowiedź na pytania w zakresie zobowiązań prawnych, podatkowych oraz finansowych spółki podlegającej przemianom, ze szczególnym uwzględnieniem okresu przedawnień zobowiązań podatkowych oraz prawnych, jak również dotychczasowych kontroli administracyjnych oraz finansowych.

Analizy due diligence nasi specjaliści przeprowadzają w następujących obszarach działalności gospodarczej: prawo, podatki, finanse, HR, IT oraz wielu innych.

Projekty w zakresie due diligence przeprowadzamy w dedykowanych zespołach interdyscyplinarnych, ukierunkowanych na określone zdarzenia gospodarcze, których wpływ na wyniki finansowe lub bezpieczeństwo prawno-podatkowe przedsiębiorstw jest największy.

 

Z chęcią udzielimy szczegółowych informacji na temat analiz i projektów w zakresie due diligence. Zapraszamy do kontaktu.

EnglishGermanPolish