Skip to content

TaxPress nr 9/2014

Przedstawiamy Państwu pierwsze marcowe wydanie TaxPress. Chcemy w nim zwrócić uwagę m.in. na jeden z wyroków NSA z dnia 30 stycznia 2014 r., dotyczący opodatkowania VAT karnetów na siłownię.

Ponadto przytaczamy artykuł pt. ”Odstąpienie od usługi to też usługa”, którego autor omawia interpretację Izby Skarbowej w Łodzi z dnia 3 lutego 2014 r. (IPTPP4/443-835/13-2/BM), odnoszącą się do opodatkowania VAT rekompensaty wypłacanej wynajmującemu przez najemcę za wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu.

W zakresie podatków dochodowych za interesujący uznaliśmy wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 5 lutego 2014 r. (I SA/Wr 2009/13), dotyczący uwzględniania przez adwokata w kosztach uzyskania przychodów wydatków na aplikację, egzamin końcowy oraz wpis na listę adwokacką.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Chcesz zapłacić niższy podatek od nieruchomości? Zatrudnij masażystę”, której autor omawia uregulowania ustawy o podatkach i opłatach lokalnych w zakresie świadczenia usług zdrowotnych, pozwalające na płacenie podatku od nieruchomości według niższych stawek.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 9/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish