Skip to content

TaxPress nr 51/2016

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu lekturę artykułu Przemysława Wojtasika pt. „Firmowe zakupy w kosztach: limit na wydatki bez gotówki”, w którym autor przypomina o wchodzącej w życie 1 stycznia nowelizacji CIT i PIT. Za interesujący uznaliśmy także tekst Aleksandry Tarki pt. „CIT: niektórzy z obniżonym podatkiem, ale z większym ryzykiem”.

W zakresie podatku VAT za warty uwagi uznaliśmy artykuł Marcina Szymankiewicza pt. „VAT: odwrócone obciążenie obejmie kolejne towary”. Należy także zwrócić uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Przez zmiany w VAT małe firmy z branży budowlanej mogą stracić płynność”, w którym autorka porusza temat zmian w VAT, jakie czekają branżę budowlaną w 2017 roku.

Za interesujący uznaliśmy także artykuł Aleksandry Tarki pt. „50-proc. koszty autorskie, a ewidencja czasu pracy twórcy” dotyczący najnowszego wyroku WSA w tym zakresie. Istotny jest również artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Kwota wolna od podatku dla najmniej zarabiających wzrośnie do 6,6 tys. zł”, w którym objaśniono mechanizm działania nowych regulacji dotyczących kwoty wolnej od podatku.

W zakresie postępowania polecamy natomiast tekst Redakcji Gazety Podatkowej pt. „Szerszy zakres kontroli krzyżowych”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 51/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish