Skip to content

TaxPress nr 50/2016

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu lekturę artykułu Przemysława Wojtasika pt. „Niższy podatek CIT dla firm, ale tylko małych i nowych”, w którym autor omawia zmiany w CIT wchodzące w życie 1 stycznia 2017 roku. Za interesujący uznaliśmy także tekst Aleksandry Tarki pt. „Udział w cash poolingu a obowiązki dokumentacyjne w CIT – wyrok NSA”.

W zakresie podatku VAT za warty uwagi uznaliśmy artykuł Redakcji Podatkowej pt. „To już ostatni moment odliczenia VAT z 2012 r. poprzez korektę deklaracji”. Należy także zwrócić uwagę na tekst Pawła Rochowicza pt. „Od 2018 r. kasy fiskalne będą podłączane do centralnej bazy danych Ministerstwa Finansów” dotyczący procesu powszechnej elektronizacji aparatu skarbowego i rozliczeń podatników.

Najgłośniejszym tematem ubiegłego tygodnia była rezygnacja z prac nad jednolitym podatkiem, omówiona w tekście Redakcji Gazety Podatkowej pt. „Rząd rezygnuje z prac nad tzw. jednolitym podatkiem”. Istotny jest również artykuł Mateusza Maja pt. „Spółki czekają na uchwałę NSA ws. podatku od wynagrodzeń wypłacanych za granicę”.

W zakresie postępowania polecamy natomiast tekst Przemysława Wojtasika pt. „Interpretacje podatkowe mogą stracić ważność w nowym roku”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 50/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish