Skip to content

TaxPress nr 49/2018

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Marcina Musiała pt. „Innovation Box (IP Box) – ulga podatkowa dla firm inwestujących w badania” dotyczący nowych przepisów pozwalających na opodatkowanie dochodów z komercjalizacji własności intelektualnej stawką 5%. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Każdy lekarz na kongresie może dać korzyści w CIT”, w którym Aleksandra Tarka omawia nowy wyrok WSA w zakresie możliwości rozliczenia w kosztach wydatków na organizację kongresu medycznego.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR FK pt. „Opodatkowanie VAT zbycia nieruchomości komercyjnych – objaśnienia MF”. Istotny jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „Rewolucja w handlu – paragon przed przyjęciem zapłaty od klienta” dotyczący konsultowanego obecnie rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących.

Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Kontrola skarbówki po podpisaniu umowy leasingu przed końcem roku”, w którym autor podaje, że resort finansów zapowiedział stosowanie tzw. klauzuli obejścia prawa podatkowego do umów leasingu samochodów osobowych zawartych pod koniec 2018 roku. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Przedsiębiorca odliczy wydatki na własne studia” omawiający linię interpretacyjną organów w tym zakresie.

Polecamy także lekturę artykułu Moniki Pogroszewskiej pt. „Wartość według cen rynkowych” dotyczącego sposobu oszacowania wartości rzeczy lub praw majątkowych przez organy podatkowe po wejściu w życie nowelizacji Ordynacji Podatkowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 49/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish