Skip to content

TaxPress nr 48/2018

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Ministerstwo Finansów chce konsultować uchwalone już przepisy o PIT i CIT” informujący, że resort rozpoczął konsultacje publiczne nowelizacji ustaw o PIT i CIT przyjętych w październiku. Za istotny uznaliśmy również tekst Redakcji INFOR FK pt. „Zmiany w zakresie opodatkowania podatkiem u źródła” dotyczący nowelizacji ustawy o podatkach dochodowych, która wchodzi w życie 1 stycznia 2019 r.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „TSUE zajmie się polską ulgą na złe długi w VAT”, w którym Aleksandra Tarka informuje, że NSA wystąpił do TSUE z pytaniem prejudycjalnym dotyczącym zgodności ulgi na złe długi z dyrektywą VAT. Istotny jest również tekst pt. „Reklama na aucie nie daje pełnego rozliczenia VAT”, tej samej autorki.

Ważny jest też artykuł Redakcji INFOR.PL pt. „Nowe ulgi podatkowe już od 1 stycznia 2019 r.” informujący, że od początku roku podatnicy PIT będą mogli skorzystać z nowej ulgi termomodernizacyjnej i zwolnienia z PIT. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Kiedy informatyk prowadzący działalność gospodarczą może płacić ryczałt według stawki 8,5 proc.”

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Wyrok WSA o decyzji dot. wygaszania zobowiązań majątku w zamian za długi podatkowe”, w którym autorka omawia rozstrzygnięcie w sprawie dotyczącej związania organu decyzją o wygaśnięciu zobowiązania podatkowego w drodze przeniesienia własności składników majątku na rzecz jednostki samorządu terytorialnego, która została wydana na podstawie umowy zawartej z podatnikiem.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 48/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish