Skip to content

TaxPress nr 48/2016

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu lekturę artykułu.Artura Gawińskiego i Agnieszki Płacheckiej pt. „Ceny transferowe: trzeba przystosować dokumentację do nowych wymogów”, w którym autorzy omawiają obowiązki przedsiębiorców w zakresie dokumentacji cen transferowych, wejdą w życie już 1 stycznia 2017 roku. Za istotny uznaliśmy także tekst Magdaleny Kowalskiej pt. „Czy fiskus może oszacować przychód w podatkowej grupie” dotyczący interpretacji MF z października br.

W zakresie podatku VAT za warty uwagi uznaliśmy artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Wirtualny handel trzeba udokumentować dla potrzeb podatkowych”. Należy także zwrócić uwagę na tekst redakcji Rzeczpospolitej pt. „Wyłudzenia VAT: Polska i Czechy przeciw oszustwom VAT”, informujący o porozumieniu ministerstw finansów obu krajów w sprawie bezpośredniej dwustronnej współpracy administracyjnej w zakresie zwalczania oszustw w podatku VAT.

Polecamy także lekturę tekstu Przemysława Wojtasika pt. „50-proc. koszty nawet bez ewidencji pracy twórczej”. Ponadto, w tekście Moniki Pogroszewskiej pt. „Fiskus chce podatku od udziału w obowiązkowym szkoleniu zawodowym” omówiono korzystną dla podatników linię orzeczniczą w zakresie uznania za przychód w PIT udziału w bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez samorządy.

W zakresie postępowania polecamy natomiast artykuł Mateusza Maja pt. „Puste faktury – wyrok NSA: urząd skarbowy nie musi wykazywać świadomego działania podatnika”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 48/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish