Skip to content

TaxPress nr 46/2018

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „CIT: przy sukcesji fundacja prywatna jak zagraniczna spółka kontrolowana CFC”, w którym Bartosz Mroczkowski informuje, że od przyszłego roku przepisy dotyczące CFC obejmą także zagraniczne fundacje rodzinne. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Jak rozliczyć wydatki na remont w firmie” dotyczący interpretacji indywidualnej w zakresie rozliczenia przez spółkę wydatków na przystosowanie lokalu do potrzeb najemcy.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Bez faktur podatku nie rozliczysz”, tego samego autora. Istotny jest również tekst Łukasza Pawłowskiego pt. „Stawki VAT na 2019 rok przyjęte przez Sejm” informujący, że Sejm przyjął ustawę utrzymującą 23% i 8% stawki VAT.

Ważny jest też artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „50 proc. koszty: dobra wiadomość dla twórców” dotyczący nowej linii interpretacyjnej organów w zakresie stosowania tzw. kosztów autorskich przez niektórych twórców. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Auto w firmie: fiskus akceptuje korzystne rozliczenie”, w którym Przemysław Wojtasik omawia wypowiedź Ministerstwa Finansów w zakresie stosowania nowych przepisów dotyczących rozliczenia w kosztach wydatków na samochody osobowe.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji INFOR.PL pt. „Dziedziczenie firmy bez podatku od spadków” dotyczący nowego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 46/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish