Skip to content

TaxPress nr 45/2016

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu lekturę artykułu Mateusza Maja pt. „CIT: Przepisy o opodatkowaniu funduszy inwestycyjnych będą złagodzone”, dotyczącego omawianego przez nas w ubiegłym tygodniu projektu nowelizacji ustawy o PIT i CIT. Za istotny uznaliśmy także tekst pt. „Praca prezesa za darmo nie jest przychodem” tego samego autora.

W zakresie podatku VAT za warty uwagi uznaliśmy artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Sejm zaakceptował <<dużą>> nowelizację ustawy o VAT”. Należy również zwrócić uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Sankcje dla firm za papierowe deklarację VAT”, który dotyczy jednej ze zmian przewidzianych przez projekt nowelizacji ustawy o VAT.

Polecamy także lekturę tekstu Piotra Miączyńskiego pt. „Szydło: Podatek jednolity nie jest przesądzony. Bo przedsiębiorcy mogliby stracić”, który dotyczy dalszych informacji na temat głośnych planów wprowadzenia jednolitej daniny. W tekście Aleksandry Tarki pt. „Akcje dla pracowników bez podwójnego PIT” omówiono natomiast wyrok NSA utrzymujący korzystną dla podatników linię orzeczniczą.

W zakresie postępowania polecamy artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Klauzula obejścia prawa podatkowego: dla urzędu skarbowego każdy może być kombinatorem”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 45/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish