Skip to content

TaxPress nr 44/2014

W numerze 44/2014 tygodnika postanowiliśmy zwrócić Państwa uwagę na opinię rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE (TSUE) w polskiej sprawie C-499/13 dotyczącej odpowiedzialności komornika sądowego jako płatnika VAT za zapłatę podatku od sprzedaży nieruchomości w ramach postępowania egzekucyjnego.

W zakresie podatków dochodowych za istotny uznaliśmy wyrok NSA z dnia 1 października 2014 r. (II FSK 2399/12) odnoszący się do uwzględniania w kosztach przez wspólników spółki jawnej zapłaconego przez spółkę podatku od czynności cywilnoprawnej od transakcji nabycia składników majątkowych przez spółkę.

Ponadto przeczytamy artykuł pt. „Spółka nie odliczy VAT, jeśli podnajmuje leasingowane auto”, którego autor omawia wyrok NSA z dnia 25 września 2014 r. (I FSK 1077/13) dotyczący odliczania VAT od samochodów osobowych przez firmę, której głównym rodzajem działalności nie jest wynajem pojazdów.

Polecamy również publikację pt. „Fiskus jest związany stanem faktycznym podanym we wniosku”, w której interpretujemy wyrok WSA w Warszawie z dnia 26 września 2014 r. (III SA/Wa 922/14) dotyczący wydawania przez organ podatkowy interpretacji indywidualnych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 44/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish