Skip to content

TaxPress nr 42/2018

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Ceny transferowe: mali przedsiębiorcy uwolnieni od biurokracji” informujący o nowelizacji ustaw o PIT i CIT mającej zmniejszyć obciążenia dokumentacyjne przedsiębiorców w zakresie cen transferowych. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Niższy CIT dla małych spółek – Sejm uchwalił obniżkę podatku”, w którym Przemysław Wojtasik podaje, że w 2019 roku mali podatnicy CIT oraz podmioty rozpoczynające działalność zapłacą podatek dochodowy w stawce 9%.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Gabrieli Łuc pt. „VAT: otrzymanie zaliczki na poczet najmu bez obowiązku podatkowego” dotyczący wyroku NSA w zakresie powstania obowiązku podatkowego w razie otrzymania części zapłaty przed wykonaniem usługi najmu. Ważny jest również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Kontrole skarbówki w firmach, które chcą zwrotu VAT” omawiający dane resortu finansów dotyczące długości oczekiwania przedsiębiorców na zwrot podatku VAT.

Interesujący jest też artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Najbogatsi zapłacą nowy podatek” informujący o przyjęciu przez Sejm przepisów wprowadzających tzw. daninę solidarnościową. Zwracamy również uwagę na tekst Pawła Rochowicza pt. „Exit tax uchwalony przez Sejm”.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji INFOR IFK pt. „Trzy branże pod lupą fiskusa” dotyczącego działań KAS mających na celu walkę z tzw. szarą strefą.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 42/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish