Skip to content

TaxPress nr 40/2017

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Zmiany w podatkach dochodowych”, w którym Redakcja INFOR IFK informuje o przyjęciu przez Radę Ministrów projektu ustawy wprowadzającej wiele istotnych zmian w CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Wydatki na spotkania z kontrahentem w restauracji można wrzucić w koszty PIT lub CIT”, w którym autor podaje, że Szef KAS zmienia interpretacje w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na spotkania z kontrahentami w restauracjach.

Polecamy także Państwa uwadze tekst Redakcji INFOR IFK pt. „JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku”. Ważny jest również tekst Pawła Rochowicza pt. „VAT: Nowe europejskie środki walki z oszustwami podatkowymi” dotyczący pomysłów na zmianę dyrektywy o VAT, które ujawniła w ubiegłym tygodniu Komisja Europejska i które mają na celu walkę z wyłudzeniami VAT w państwach członkowskich.

Istotny jest także artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Wzrośnie kwota wolna od podatku” dotyczący planów rządu na podwyższenie kwoty wolnej od podatku w PIT dla osób osiągających najniższe dochody. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus pozwala na odliczenie garnituru z inicjałami”, w którym autor omawia interpretację dyrektora KIS w zakresie możliwości rozliczenia w kosztach wydatków na zakup ubrania, na którym widnieje trwałe oznaczenie firmy przedsiębiorcy.

Polecamy także lekturę artykułu Moniki Pogroszewskiej pt. „Interpretacje podatkowe mają dotyczyć wszystkich firm i uwzględniać wyroki NSA”, dotyczący projektu ustawy przygotowanego przez Ministerstwo Finansów.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 40/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish