Skip to content

TaxPress nr 39/2016

W dzisiejszym numerze TAX Press polecamy Państwu lekturę tekstu Michała Kubika i Dominiki Kucharczyk pt. „Ceny transferowe: kiedy należy sporządzić dokumentację za 2017 rok”, w którym omówione zostały wchodzące w życie z początkiem 2017 roku zmiany w zakresie dokumentacji cen transferowych. Ponadto, polecamy artykuł Artura Gawińskiego oraz Agnieszki Płacheckiej pt. „CIT – ceny transferowe: cash pooling podlega obowiązkowi dokumentacyjnemu”.

W zakresie podatku VAT za interesujący uznaliśmy artykuł Aleksandry Tarki pt. „Interpretacje podatkowe: firmy mogą skutecznie pytać o odwrotne obciążenie na zastawy”, a także „Odwrócony VAT na usługi budowlane”, w którym Paweł Rochowicz porusza temat jednej ze zmian przewidzianych przez projekt dużej nowelizacji VAT.

Istotny jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „NSA o podatkowych skutkach motywowania kadry akcjami” oraz „Wyrok TK ws. kwoty wolnej od podatku w zawieszeniu” Redakcji Rzeczpospolitej.

W zakresie postępowania, polecamy Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „Urzędy skarbowe i ZUS będą mogły udostępniać sobie informacje”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 39/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish