Skip to content

TaxPress nr 37/2018

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „CIT: po publikacji w <<Rzeczpospolitej>> Ministerstwo Finansów wycofuje się z przepisu ograniczającego ulgę dla firm” dotyczący projektu nowelizacji ustawy o CIT obniżającej stawkę podatku dla małych podatników. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „CIT: przedsiębiorca strefowy nie musi dzielić limitów – wyrok NSA” przytaczający wyrok NSA w zakresie zastosowania tzw. zwolnienia strefowego.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Sprzedaż gazu ziemnego a zwolnienie z VAT – wyrok NSA”, tej samej autorki. Ważny jest również tekst pt. „Zamówienia publiczne: papierowa faktura będzie zbędna”, w którym Renata Krupa-Dąbrowska informuje o przyjęciu przez Radę Ministrów projektu ustawy o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznych.

Interesujący jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „NSA: sprzedaż i zamiana to dwie różne umowy”, w którym autorka zwraca uwagę na orzeczenie NSA w zakresie zastosowania zwolnienia w PIT od dochodów ze zamiany gospodarstwa rolnego. Zwracamy również uwagę na tekst Redakcji INFOR IFK pt. „Najlepiej zarabiający zapłacą daninę solidarnościową”, informujący o przyjęciu przez Radę Ministrów projektu ustawy wprowadzającej dodatkowy podatek od dochodu osób fizycznych o najwyższych dochodach.

Polecamy także lekturę artykułu Przemysława Wojtasika pt. „Klauzula obejścia prawa: tylko jeden sukces skarbówki”, w którym autor podsumowuje dwa lata obowiązywania klauzuli obejścia prawa podatkowego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 37/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish