Skip to content

TaxPress nr 36/2017

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Skarbówka skutecznie ściga nieprawidłowości w cenach transferowych”, w którym autor zwraca uwagę na wyniki kontroli przedsiębiorców w zakresie cen transferowych, jakie Ministerstwo Finansów zaprezentowało w ubiegłym tygodniu „Rzeczpospolitej”. Za istotny uznaliśmy również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Spółka nie odliczy zakupów prezesa”, dotyczący interpretacji Dyrektora KIS w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu w CIT wydatków opłaconych przez prezesa spółki z środków prywatnych.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Można odliczyć VAT przy budowie domu” dotyczący możliwości odliczenia VAT od wydatków na budowę części domu mieszkalnego służącej do wykonywania działalności gospodarczej. Ważny jest również tekst Redakcji INFOR IFK pt. „Czy termin złożenia wniosku o zwrot VAT ulega przesunięciu”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Firma może zaliczyć do kosztów wydatki na inwestycję, z której zrezygnowała”, w której autor omawia interpretację indywidualną dotyczącą możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu w PIT wydatków poniesionych przez przedsiębiorcę na inwestycję, z której później zrezygnował. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Cesja a sprzedaż: wysoki PIT od sprzedaży prawa do mieszkania”, tego samego autora.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Firma nie musi ujawniać przelewów”, w którym omówiono opublikowaną w ubiegłym tygodniu, nową wersję projektu ustawy nowelizującej Ordynację Podatkową.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 36/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish