Skip to content

TaxPress nr 35/2017

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „CFC: czas na deklaracje podatkowe dotyczące zagranicznych spółek kontrolowanych”. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Ograniczenie optymalizacji i limit kosztów to podwyżka podatków dochodowych” tego samego autora, w którym omawia on stanowisko organizacji biznesowych w zakresie planowanej reformy podatków dochodowych.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Pawła Rochowicza pt. „Będzie interpretacja ogólna w sprawie VAT od opłat reprograficznych”, dotyczący planów resortu finansów na zakończenie sporu w sprawie opodatkowania VAT opłat od urządzeń kopiujących obrazy i dźwięki. Ważny jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „Fiskus dobrze liczy VAT od wkładu niepieniężnego – wyrok NSA”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Rodzinne darowizny znaków towarowych na celowniku skarbówki”, w którym zwrócono uwagę na wydaną w ubiegłym tygodniu informację Szefa KAS, ostrzegającą podatników przed stosowaniem schematów optymalizacyjnych wykorzystujących rodzinne darowizny znaków towarowych. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Można zmienić formę opodatkowania w ciągu roku” tego samego autora, w którym omówiono interpretację Dyrektora KIS dotyczącą możliwości zmiany zasad opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej w trakcie roku podatkowego.

Polecamy także lekturę artykułu autorstwa Redakcji INFOR IFK pt. „MF rozszerza możliwość blokowania firmowych kont”, w którym autorzy zwracają uwagę na przygotowywaną obecnie przez resort finansów ustawę poszerzającą uprawnienia służb celno-skarbowych w zakresie możliwości zablokowania rachunku przedsiębiorcy w bankach lub SKOK-ach.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 35/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish