Skip to content

TaxPress nr 33/2016

W dzisiejszym numerze TAX Press polecamy Państwu artykuł Moniki Bartosiewicz pt. „Przedsiębiorca zapłaci gotówką nie więcej niż 15 tys. zł„, omawiający najnowszą nowelizację ustawy o CIT, PIT i swobodzie działalności gospodarczej. Ponadto, za interesujący uznaliśmy artykuł Lidii Strzeleckiej i Anny Trojanowskiej pt. „Darowizna w ramach grupy kapitałowej nie zawsze jest neutralna podatkowo”, dotyczący niedawnego wyroku NSA.

W zakresie podatku VAT istotny jest tekst Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Stawki VAT w 2017 r. pozostaną na obecnym poziomie” oraz Moniki Pogroszewskiej pt. „Przychody z prywatnego najmu bez utraty prawa do zwolnienia z VAT„.

Polecamy również tekst Aleksandry Tarki, omawiający wyrok NSA pt. „Fikcyjne faktury nie przekreślają prawa do ulgi w PIT – wyrok NSA„, jak również „Zagraniczne studia w kosztach firmy – interpretacja podatkowa” Moniki Pogroszewskiej.

W zakresie postępowania za istotny uznaliśmy artykuł Przemysława Wojtasik pt. „Skarbówka ani razu nie rozstrzygnęła wątpliwości na korzyść podatników„.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 33/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish