Skip to content

TaxPress nr 32/2016

W dzisiejszym numerze TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Działania MF związanie z przeciwdziałaniem unikaniu opodatkowania”, w którym przytoczono komunikat Ministerstwa Finansów dotyczący klauzuli, która weszła w życie w połowie lipca br. i która ma ograniczyć dokonywanie szkodliwej optymalizacji podatkowej przez podatników CIT. Zwracamy również Państwa uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Interpretacje: niedokładny wniosek to marne szanse na uznanie kosztów”.

W zakresie podatku VAT polecamy lekturę artykułu Aleksandry Węgielskiej pt. „Określenie dla celów VAT momentu dokonywania dostawy towarów”, w którym autorka omawia najnowszy wyrok WSA w tym zakresie. Za istotny uznaliśmy również artykuł Przemysława Wojtasika pt. „VAT: reklama na samochodzie nie da pełnego odpisu”.

Polecamy również tekst Agaty Cieśli pt. „Opodatkowanie ryczałtu za jazdy lokalne”, w którym omówiono niedawną interpretację w zakresie opodatkowania przychodu uzyskiwanego przez pracowników w związku z wypłacanym im ryczałtem z tytułu używania przez nich samochodów prywatnych dla celów służbowych. Interesujący jest także artykuł Mateusza Maja pt. „Urząd Skarbowy: bloger nie zapłaci niższego podatku”, w którym poruszono głośny jakiś czas temu temat możliwości zaliczenia do kosztów przez blogera wydatków na restaurację, bilety do kina etc.

W zakresie postępowania zwracamy Państwa uwagę na tekst Pawła Rochowicza pt. „Jednolity Plik Kontrolny: MF ułatwi wysyłkę zestawień VAT”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 32/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish