Skip to content

TaxPress nr 29/2018

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Koszty: o tym, czy wydatek jest reprezentacją, czasami decydują niuanse” omawiający przepisy i orzecznictwo dotyczące kwalifikacji wydatków na promocję spółki dla celów podatkowych. Za interesujący uznaliśmy również tekst Agnieszki Rzeszut i Karoliny Belcyr pt. „Prolongata przy zapłacie odsetek od pożyczki od podmiotu powiązanego bez CIT”, w którym autorki zwracają uwagę na nowy wyrok NSA w tym zakresie.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Przemysława Powierzy pt. „Odpowiedzialność za puste faktury VAT: jak działają nowe przepisy”. Istotny jest również tekst pt. „Ministerstwo Finansów: firmy kateringowe muszą mieć kasy fiskalne i wydawać paragony”, w którym Aleksandra Tarka przytacza komunikat resortu finansów informujący o konieczności ewidencjonowania obrotu na kasach fiskalnych przez firmy kateringowe.

Interesujący jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Czy wspólnik spółki osobowej może odliczyć stratę z prowadzonej wcześniej jednoosobowej działalności”, w którym autor omawia nową interpretację Dyrektora KIS w tym zakresie. Zwracamy również uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Podatek solidarnościowy uderzy w rodzinne firmy” dotyczący potencjalnych skutków wprowadzenia podatku od dochodu osób fizycznych przekraczającego 1 mln złotych w ciągu roku.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Nowa Ordynacja Podatkowa 2020 – ma być mniej kontroli firm”, w którym Redakcja INFOR.PL omawia zmiany przewidziane przez projekt nowej Ordynacji Podatkowej, która ma wejść w życie z początkiem 2020 roku.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 29/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish