Skip to content

TaxPress nr 28/2018

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Ceny transferowe: podmioty powiązane trochę odetchną” omawiający projekt nowelizacji ustawy o CIT. Za interesujący uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Rozdzielanie przychodów a rozliczanie praw majątkowych”, w którym autor omawia interpretacje indywidualne wydane w sprawach związanych z rozliczeniem praw majątkowych dla celów CIT.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Aleksandry Tarki pt. „Płatności telefonem: BLIK zwolniony z VAT” dotyczący wyroku WSA w zakresie opodatkowania VAT usług umożliwiających dokonanie płatności telefonem. Istotny jest również tekst Redakcji INFOR IFK pt. „Split payment a ulga na złe długi i metoda kasowa” przytaczający wyjaśnienia resortu finansów w zakresie stosowania mechanizmu podzielonej płatności.

Interesujący jest także artykuł pt. „PIT: ulga na wakacje dla pracownika i jego dzieci”, w którym Przemysław Wojtasik informuje jak rozliczyć dopłatę pracodawcy do wakacji pracownika lub jego dziecka. Zwracamy również uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „PIT a zakupy z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży nieruchomości” dotyczący wyroku NSA w zakresie opodatkowania PIT dochodu ze sprzedaży nieruchomości, który został wydatkowany na zakup gruntów rolnych przeznaczonych pod zabudowę usługową.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Nowa Ordynacja Podatkowa zmieni podejście urzędników do podatników”, w którym Redakcja INFOR IFK omawia zmiany przewidziane przez projekt nowej Ordynacji Podatkowej i ich potencjalne skutki.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

EnglishGermanPolish