Skip to content

TaxPress nr 27/2018

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Wydatki na alkohol dla klientów – czy można wrzucić w podatkowe koszty”, w którym autor omawia interpretację indywidualną dotyczącą możliwości zaliczenia do kosztów w CIT wydatków na prezenty dla klientów spółki. Za interesujący uznaliśmy również tekst pt. „Ulga na badanie i rozwój w 2018 r.”, w którym Redakcja INFOR.PL tłumaczy nowe zasady korzystania z ulg B+R.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Pawła Rochowicza pt. „Wyroki TSUE zdyscyplinowały polskiego ustawodawcę – spór Magoory o VAT od wydatków na samochody firmowe” omawiający wpływ wyroków TSUE na polski system podatkowy. Istotny jest również tekst pt. „Dyrektywa VAT może przejść gruntowną reformę”, tego samego autora.

Interesujący jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Kiedy obiad w zakładzie pracy z podatkiem” dotyczący stanowiska organów w zakresie kwalifikacji dla celów podatkowych posiłków pracowników finansowanych przez ich pracodawców. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Wracają korzyści dla firm i twórców w rozliczaniu kosztów podatkowych”, również autorstwa Przemysława Wojtasika.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „System wymiany informacji między bankami a administracją skarbową STIR”, w którym Paweł Rochowicz informuje, że Sejm uchwalił nowelizację Ordynacji Podatkowej i kilku innych ustaw, regulującą wymianę informacji pomiędzy bankami a administracją skarbową w ramach systemu STIR.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 27/2018

EnglishGermanPolish