Skip to content

TaxPress nr 27/2016

W dzisiejszym numerze pragniemy zwrócić Państwa uwagę na artykuł Pawła Rochowicza pt. „Przeróbka faktury VAT na formę wirtualną nie wyłącza kosztów w CIT” oraz Pawła Komorowskiego i Izabeli Staszewskiej-Kuli pt. „Zagraniczna spółka kontrolowana CFC: uwaga na niektóre zwolnienia”.

W zakresie podatku VAT polecamy tekst Małgorzaty Smolnik pt. „Zmiana rozliczeń VAT z miesięcznych na kwartalne” oraz Mateusza Maja pt. „VAT: fiskus nie pomoże przedsiębiorcom”, w którym autor porusza temat propozycji złożonej przez związek przedsiębiorców Pracodawcy RP, dotyczącej wyposażenia przedsiębiorców w narzędzia umożliwiające im kontrolowanie kontrahentów pod kątem oszustw VAT.

Polecamy również Państwa uwadze artykuł Agaty Cieśli pt. „Rozliczenia związane ze sprzedażą premiową” oraz „Wydatki na pracowniczy katering” tej samej autorki, w którym tłumaczy jak zakwalifikować wydatki na posiłki pracownicze.

W zakresie postępowania za istotny uznaliśmy artykuł Doroty Gajos-Kaniewskiej pt. „MF ostrzega: fałszywe e-maile o kontroli dochodów”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 27/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish