Skip to content

TaxPress nr 26/2018

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Firma może rozliczyć wynagrodzenie szefa” dotyczący interpretacji indywidualnej, w której Dyrektor KIS potwierdził, że jednoosobowa spółka kapitałowa może rozliczyć w kosztach wynagrodzenie za pełnienie funkcji członka zarządu. Za interesujący uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Przepisy bilansowe nie wyznaczają podatkowego ujęcia wydatków” omawiający wyrok NSA dotyczący zależności pomiędzy datą zapisu wydatku w księgach rachunkowych a momentem zaliczenia go do kosztów w CIT.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Szymona Czerwińskiego pt. „Split payment – podzielona płatność: o czym pamiętać przed 1 lipca 2018 r.”. Istotny jest również tekst pt. „Cash pooling: czynności uczestników nie są opodatkowane”, w którym Dorota Jakubowska informuje o wydaniu interpretacji indywidualnej, z której wynika, że usługi świadczone przez uczestników systemu cash pooling nie są świadczeniem usług w rozumieniu ustawy o VAT.

Interesujący jest także artykuł Marcina Musiała pt. „Rusza budowa systemu podatkowego 3xP: przejrzystego, prostego i przyjaznego” informujący o najnowszych zapowiedziach w zakresie planowanej reformy PIT, CIT i VAT. Zwracamy również uwagę na tekst Sonii Mango pt. „PIT: zwrot wydatków na wyjazdy nie jest przychodem dla mobilnego pracownika”.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Mniejszy dochód nie oznacza niedozwolonej optymalizacji”, w którym Przemysław Wojtasik informuje, że organy wzywają do złożenia wyjaśnień przedsiębiorców, którzy zadeklarowali niższe dochody w porównaniu do lat poprzednich.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 26/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish