Skip to content

TaxPress nr 26/2016

W dzisiejszym numerze polecamy tekst Tomasza Krywana pt. „Czy opłata za zgłoszenie znaku towarowego to koszt” oraz Eweliny Piotrowskiej pt. „Bankowa promesa a koszty podatkowe”.

W zakresie podatku VAT interesujący jest artykuł Doroty Gajos-Kaniweskiej pt. „Ziobro: będą ostrzejsze kary za przestępstwa podatkowe”, w którym autorka omawia zapowiedzi Ministra Sprawiedliwości dotyczące zaostrzenia sankcji karnych za fałszowanie faktur VAT powodujących znaczne szkody dla Skarbu Państwa. Polecamy także aktualny w miesiącach letnich, tekst Przemysława Wojtasika pt. „Kolonie z podatkiem VAT, półkolonie już bez”.

Zwracamy również Państwa uwagę na artykuł Agaty Cieśli pt. „Dbałość o wzrok pracownika w firmowych rozliczeniach podatkowych” oraz „Opodatkowanie wynagrodzenia wypoczywającego pracownika” tej samej autorki, w którym tłumaczy, co pracodawca powinien wziąć pod uwagę przy obliczaniu zaliczki na podatek dochodowy od wynagrodzenia urlopowego pracownika.

W zakresie postępowania polecamy lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Klauzula obejścia prawa: nie będzie nowych inwestycji i podatków”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 26/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish