Skip to content

TaxPress nr 25/2016

W dzisiejszym numerze polecamy lekturę artykułu Macieja Zborowskiego i Anny Turskiej pt. „Optymalizacja podatkowa po wprowadzeniu klauzuli o unikaniu opodatkowania” oraz Agaty Cieśli „Rozliczenie faktur korygujących koszty”.

W zakresie podatku VAT za istotny uznaliśmy artykuł Aleksandry Węgielskiej pt. „Zakup towarów opłacony kartami podarunkowymi”, w którym autorka wyjaśnia czy można odliczyć VAT z faktury dokumentującej zakup towarów, jeżeli dokonało się go w zamian za bony towarowe. Polecamy także Państwa uwadze artykuł Małgorzaty Smolnik pt. „Zaliczka na poczet usługi najmu a obowiązek podatkowy w VAT”.

Odnośnie do podatku CIT, polecamy lekturę artykułu Tomasza Krywana pt. „Jak kontynuować amortyzację po ulepszeniu”. Interesujący jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Jak nie wpaść w pułapkę, gdy ktoś zapłacił twój PIT”.

W zakresie postępowania polecamy lekturę tekstu Przemysława Wojtasika pt. „Brexit: co zmieni się w prawie podatkowym”, w którym autor porusza możliwe scenariusze zmian w podatku dochodowym i podatku od towarów i usług związanych z możliwym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 25/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish