Skip to content

TaxPress nr 24/2018

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Czy zewnętrzne wydatki mogą dać strefowe koszty”, w którym Aleksandra Tarka omawia wyrok NSA dotyczący pojęcia kosztów poniesionych w SSE. Za interesujący uznaliśmy również tekst pt. „Racjonalna redukcja części działalności do rozliczenia w CIT” tej samej autorki.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Minister Finansów zapowiada: koniec deklaracji, jednolite stawki VAT, niższy CIT, większe ulgi PIT”. Istotny jest również tekst pt. „VAT: aplikacja do przesyłania Jednolitych Plików Kontrolnych”, w którym Przemysław Wojtasik informuje, że resort finansów udostępnił uaktualnioną i wygodniejszą dla użytkownika aplikację do wysyłki plików JPK.

Interesujący jest także artykuł Joanny Stolarek pt. „Dla kogo 50-proc. autorskie koszty uzyskania przychodów”, w którym autorka omawia linię interpretacyjną dotyczącą stosowania tzw. kosztów autorskich. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Kiedy mąż może rozliczyć kredyt żony” autorstwa Przemysława Wojtasika, omawiający interpretację indywidualną w zakresie możliwości rozliczenia w kosztach przez przedsiębiorcę odsetek od pożyczki zaciągniętej przez jego żonę.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji INFOR IFK pt. „Raportowanie informacji o uzgodnieniach transgranicznych” informujący, że w resorcie finansów trwają pracę nad wprowadzeniem przepisów nakładających obowiązek raportowania schematów podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 24/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish