Skip to content

TaxPress nr 24/2016

W dzisiejszym numerze za istotny uznaliśmy artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Niższy podatek CIT dla najmniejszych spółek”, w którym autor omawia projektowaną nowelizację ustawy o CIT, przyjętą niedawno przez Radę Ministrów. Polecamy również „Problemy z fiskusem, gdy firma dobrowolnie uwzględnia reklamacje” tego samego autora.

W zakresie podatku VAT za istotny uznaliśmy artykuł Aleksandry Węgielskiej „Parkowanie pojazdu pod domem wyklucza 100% odliczenie VAT” oraz „Podatek od nieruchomości należy uwzględniać w podstawie opodatkowania VAT”.

Polecamy Państwa uwadze również artykuł Przemysława Wojtasika pt. „PIT od pracowniczych kwater – najnowsza interpretacja Ministra Finansów”, w którym autor zwraca uwagę na nieoczekiwaną zmianę stanowiska Ministra Finansów w zakresie rozliczania wyjazdów służbowych. Zwróciliśmy także uwagę na artykuł Tomasza Krywana pt. „Gdy leasingowane auto staje się prywatne”.

W zakresie postępowania polecamy lekturę artykułu Małgorzaty Żujewskiej pt. „Złożenie zeznań podatkowych po terminie”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 24/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish