Skip to content

TaxPress nr 23/2017

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Wojciecha Kańtora pt. „Wydatki na program artystyczny to nie koszt dla firmy”, w którym autor omawia wyrok NSA w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu w CIT wydatków na program artystyczny organizowany w ramach spotkań biznesowych przez firmę. Za istotny uznaliśmy również tekst Jakuba Dąbrowskiego pt. „Zakup biletów od polskich pośredników bez CIT” dotyczący najnowszej interpretacji Dyrektora KIS w zakresie objęcia obowiązkiem poboru zryczałtowanego CIT należności wypłacanych przez polską spółkę kupującą bilety lotnicze od zagranicznego przewoźnika za pośrednictwem krajowego podmiotu.

W zakresie podatku VAT, polecamy Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Stawki VAT w 2018 r. bez zmian”, w którym omówiono przyjęte w ostatnim tygodniu założenia do budżetu państwa na nadchodzący rok. Należy także zwrócić uwagę na tekst pt. „Fiskus chce za dużo wiedzieć o firmach i ich kontrahentach?”, również autorstwa Redakcji INFOR IFK.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Aleksandry Tarki pt. „PIT zleceniobiorcy: Nocleg i transport fundowany przez zatrudniającego bez podatku – wyrok WSA”. Zwracamy również uwagę na tekst Mateusza Maja pt. „Amortyzację warto zaplanować”, w którym autor omawia linię interpretacyjną w zakresie kształtowania przez podatników wysokości podatku do zapłaty poprzez dokonywanie odpisów amortyzacyjnych.

W zakresie postępowania za istotny uznaliśmy natomiast artykuł PawłaRochowicza pt. „Konwencja Paryska do walki z agresywnymi optymalizacjami podatkowymi” dotyczący podpisanej przez rząd w ubiegłym tygodniu umowy międzynarodowej mającej uszczelnić system podatkowy.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 23/2017

EnglishGermanPolish