Skip to content

TaxPress nr 21/2018

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Skarbówka: firma, która nie płaci za logo, nie zawsze uzyskuje przychód” przywołujący odpowiedź ministra finansów na interpelację w tej sprawie. Za interesujący uznaliśmy również tekst Redakcji INFOR IFK pt. „Nowa ulga podatkowa dla firm” dotyczący zwolnienia z CIT przewidzianego przez ustawę o wspieraniu nowych inwestycji.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Aleksandry Tarki pt. „NSA o odliczeniu VAT: przy pustej fakturze skarbówka nie musi sprawdzać dobrej wiary„. Istotny jest również tekst pt. „Oszuści VAT: firma śledzona w banku i sieci”, w którym Paweł Rochowicz informuje o nowym pomyśle resortu finansów na walkę z wyłudzeniami VAT.

Interesujący jest także artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Działalność nieewidencjonowana a podatek dochodowy”, w którym autorzy tłumaczą jak opodatkowana jest tzw. działalność nierejestrowana. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Ulga dla samotnych rodziców nawet gdy drugi rodzic pomaga w opiece – interpretacja podatkowa” dotyczący zmiany kontrowersyjnej interpretacji indywidualnej przez Szefa KAS.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Więcej postępowań karno-skarbowych przeciwko menedżerom” przywołujący raport, z którego wynika że od ubiegłego roku wzrosła o ponad połowę liczba postępowań karnoskarbowych wszczynanych wobec menedżerów.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 21/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish