Skip to content

TaxPress nr 18/2016

W dzisiejszym numerze w zakresie podatku CIT za istotny uznaliśmy artykuł Przemysława Wojtasika „Spółka komandytowo-akcyjna – likwidacja bez podatku” oraz Lidii Strzeleckiej Zwolnienie dywidend z CIT także w podatkowej grupie kapitałowej„.

Odnośnie do podatku VAT za interesujący uznaliśmy artykuł Pawła Rochowicza pt. „Oleje rzepakowe: fiskus ostrzega i naprawia błędy„. Zwracamy także Państwa uwagę na artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus chce wyższego VAT od świadczeń dla pracowników„, wskazujący na zmianę stanowiska Ministra Finansów w zakresie opodatkowania podatkiem VAT popularnych dodatków motywacyjnych. W numerze znajdą Państwo także artykuł pt. „VAT: wycofanie z firmy lokalu na wynajem nie jest opodatkowane” Marcina Szymankiewicza.

Przedstawiamy również artykuł Przemysława Wojtasika „Akcje od pracodawcy podwójnie opodatkowane” oraz Agaty Cieśli „Kosztowe rozliczenie zakwaterowania i dowozu pracowników”.

W zakresie postępowania zwracamy Państwa uwagę na artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Sejm za klauzulą obejścia prawa podatkowego„, dotyczący bardzo istotnej nowelizacji Ordynacji Podatkowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 18/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish