Skip to content

TaxPress nr 17/2017

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Wydatek na flagę państwową wywieszoną przed siedzibą firmy w koszty”, w którym z okazji nadchodzącego Dnia Flagi wytłumaczono jak rozliczyć w kosztach wydatki na flagę. Za interesujący uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Benefity dla pracowników w kosztach podatkowych firmy” dotyczący możliwości zaliczenia do kosztów takich wydatków na pracowników jak urządzenie w siedzibie firmy pokoju do odpoczynku albo siłowni.

W zakresie podatku VAT, polecamy artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Paweł Gruza, wiceminister finansów o tzw. odwróconym VAT: Od 2018 r. wydzielone konto dla kwoty VAT”. Należy także zwrócić uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Hotelarze nie stracą, bo Polska naruszyła zasadę stałości VAT”, w którym autorka omawia wyrok NSA w zakresie prawa do odliczenia VAT w branży hotelarskiej.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Ostatnie dni na rozliczenie z fiskusem”, informujący, że termin na rozliczenie PIT upływa 2 maja. Zwracamy również uwagę na tekst Katarzyny Miazek pt. „Ulga na dziecko – korzyść nawet, gdy brakuje podatku do rozliczenia” dotyczący zastosowania ulgi prorodzinnej w PIT.

W zakresie postępowania za interesujący uznaliśmy natomiast artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Automatyczna wymiana informacji podatkowych”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 17/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish