Skip to content

TaxPress nr 17/2016

W dzisiejszym numerze w zakresie podatku CIT za istotne uznaliśmy artykuły Aleksandry Tarki pt. „Rekompensata cudzej straty bez korzyści w CIT” oraz „CIT: zyski ze spółek wsparte z funduszy trzeba opodatkować”.

Odnośnie do podatku VAT za interesujący uznaliśmy artykuł Małgorzaty Smolnik pt. „Sprzedaż na rzecz firm poza kasą fiskalną”, w którym autorka wyjaśnia kiedy istnieje obowiązek ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Ponadto prezentujemy opublikowany w Rzeczpospolitej artykuł pt. „Przedsiębiorcy płacą VAT za swojego kontrahenta” ostrzegający przedsiębiorców przed coraz częstszym stawianiem zarzutów uczestnictwa w karuzeli VAT uczciwym przedsiębiorcom oraz „VAT: media przy najmie rozliczamy już odrębnie” informujący o nowym stanowisku fiskusa w sprawie rozliczeń mediów przy najmie.

Przedstawiamy również artykuł „Koszty podatkowe: dojazd do firmy prywatnym autem z kilometrówką” oraz „Roczne rozliczenie PIT: dywidendy do zgłoszenia”, w którym Paweł Rochowicz apeluje, by informować organy skarbowe o zagranicznych dochodach kapitałowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 17/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Aleksandry Tarki „Jednoinstancyjne postępowanie podatkowe: ograniczona możliwość obrony przed fiskusem”, dotyczący projektowanych zmian w postępowaniu podatkowym.

EnglishGermanPolish