Skip to content

TaxPress nr 16/2017

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Odsetki w ramach kary umownej to nie koszt dla spółki – wyrok NSA”. Interesujący jest również tekst Marcina Szymankiewicza pt. „CIT: wspieranie działalności społecznie użytecznej opłaca się podatkowo”, w którym autor omawia interpretację indywidualną w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu w CIT wydatków na wsparcie instytucji pożytku publicznego.

W zakresie podatku VAT, polecamy artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Niższy VAT na e-booki” dotyczący projektu nowelizacji ustawy o VAT, nad którym głosować będzie w tym tygodniu Sejm. Należy także zwrócić uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Urząd skarbowy kontynuuje porządki w bazie VAT podatników”, przedstawiający dane dotyczące aktualnych postępów w pracach resortu finansów nad uporządkowaniem rejestru VAT.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Mateusza Maja pt. „Rozliczanie przychodów twórcy aplikacji na smartfony”, w którym autor omawia najnowszą interpretację Dyrektora KIS w tym zakresie. Zwracamy również uwagę na tekst Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Morawiecki: podniesiemy kwotę wolną od podatków w tym roku”, zapowiadający dalsze zmiany dotyczące kwoty wolnej od podatku w PIT.

W zakresie postępowania za interesujący uznaliśmy natomiast artykuł Aleksandry Tarki pt. „Piotr Walczak: Podatnicy, którzy nie oszukują będą kontrolowani rzadziej”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 16/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish