Skip to content

TaxPress nr 15/2015

W tym numerze chcemy zwrócić Państwa uwagę na jeden z wyroków NSA (I FSK 493/14) dotyczący opodatkowania VAT usługi outsourcingu pracowników na rzecz banku, zatrudnionych w innej firmie i świadczących pracę na rzecz banków.

W zakresie podatków dochodowych za istotne uznaliśmy wyrok NSA z dnia 3 kwietnia 2015 r. (II FSK 458/13) odnoszący się do spełnienia warunków z zezwolenia na prowadzenie działalności w specjalnej strefie ekonomicznej w kontekście zwolnienia z CIT dochodów strefowych.

„Jest podatek, bo nie ma odszkodowania, tylko wynagrodzenie”, autor artykułu omawia wyrok WSA w Krakowie z dnia 17 lutego 2015 r. (I SA/Kr 91/15) dotyczący opodatkowania VAT rekompensaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Budynek i budowla podlegają odrębnemu opodatkowaniu”, w której analizujemy interpretację Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego z dnia 8 stycznia 2015 r. (OWN.310.3.2014) dotyczącą przedmiotu opodatkowania w podatku od nieruchomości.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 15/2015

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish