Skip to content

TaxPress nr 15/2014

Przedstawiamy Państwu kolejne wydanie TaxPress, w którym zwracamy uwagę na interpretację ogólną Ministra Finansów z dnia 31 marca 2014 r. (PT10/003/5/133/WLI/14/RD30577), dotyczącą opodatkowania VAT montażu szaf wnękowych.

Przytaczamy także artykuł pt. „Oszustwa sprzedawcy nie wykluczają odliczenia VAT”, którego autor omawia postanowienie Trybunału Sprawiedliwości UE w polskiej sprawie C-33 Jagiełło, dotyczące odliczenia VAT z faktur wystawionych przez podmiot, który nie był w rzeczywistości właścicielem i sprzedawcą towaru.

W zakresie podatków dochodowych za istotny uznaliśmy wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 10 kwietnia 2014 r. (C-190/12), dotyczący zwolnienia z CIT dywidendy wypłacanej funduszowi inwestycyjnemu mającemu siedzibę poza obszarem UE.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Właściciel domu bez dożywotniej odpowiedzialności za podatki”, której autor omawia senacki projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej w zakresie przedawnienia odpowiedzialności za zaległości podatkowe podmiotów osiadających nieruchomości.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 15/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish