Skip to content

TaxPress nr 14/2017

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „CIT: Czynsz opłacony gotówką nie do odliczenia w kosztach” dotyczący interpretacji Dyrektora KIS w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów w CIT czynszów opłacanych gotówką, jeśli ich suma przekroczy 15 tys. zł. Za interesujący uznaliśmy także tekst Aleksandry Tarki pt. „Fiskus nie może żądać wstecznej korekty po rabacie”.

W zakresie podatku VAT warty uwagi jest artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Kiedy odwrotne obciążenie na usługi montażu budowlanego”, w którym przytoczono wyjaśnienie resortu w zakresie stosowania odwrotnego obciążenia, gdy montażowi budowlanemu towarzyszy dostawa towarów. Należy także zwrócić uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „VAT: fiskus nie pomaga weryfikować kontrahentów”.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „PIT-WZ do 18 kwietnia”, w którym wytłumaczono w jaki sposób skorzystać z uproszczonej formy składania rocznych deklaracji PIT. Polecamy również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „50-proc. koszty podatkowe: Pracownik-twórca zapłaci niższy PIT” informujący o przychylnym podatnikom stanowisku fiskusa w zakresie możliwości zastosowania tzw. kosztów autorskich do części wynagrodzenia wypłaconej za przeniesienie praw autorskich do utworu na pracodawcę.

W zakresie postępowania za interesujący uznaliśmy natomiast artykuł Mateusza Maja pt. „Spółki komandytowe dla fiskusa wciąż są osobowe”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 14/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish