Skip to content

TaxPress nr 13/2018

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Wydatki na usługi księgowe i informatyczne w całości w firmowe koszty”, w którym autorka omawia linię interpretacyjną dotyczącą możliwości odliczenia pełnej kwoty wydatków na usługi księgowe i informatyczne nabyte od podmiotu powiązanego. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Zeznanie roczne: spółki kapitałowe muszą przekazać do urzędu formularze CIT” przypominający, że do 3 kwietnia spółki kapitałowe, których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym muszą złożyć zeznanie roczne i zapłacić CIT.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Pusta faktura bez odliczenia – wyrok NSA”, w którym Aleksandra Tarka zwraca uwagę na wyrok NSA dotyczący prawa do odliczenia VAT z tzw. pustych faktur. Istotny jest również tekst Joanny Dmowskiej pt. „Prowadzący księgi papierowe bez obowiązku przesyłania faktur w JPK” przytaczający wyjaśnienia resortu finansów w zakresie obowiązku przekazywania faktur w formie elektronicznej po 1 lipca br.

Interesujący jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Jak amortyzować wydatki na stronę utworzenie serwisu WWW – interpretacja podatkowa”. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Bloger: jaki podatek od publikowania tekstów w internecie”, w którym autorka omawia najnowszą interpretację dotyczącą możliwości skorzystania przez blogerów z tzw. kosztów autorskich.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Rzecznik Praw Podatnika korzystny dla podatników i fiskusa”, w którym Redakcja INFOR IFK przytacza wypowiedź wiceministra finansów Pawła Gruzy dotyczącą planowanych zmian w Ordynacji Podatkowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 13/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish