Skip to content

TaxPress nr 13/2017

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Rząd ujawni, ile podatku CIT zapłaciły wielkie firmy” dotyczący nowego projektu resortu finansów w zakresie ogłoszenia danych przedstawionych w zeznaniach podatkowych ok. 4000 największych podatników CIT w Polsce. Za interesujący uznaliśmy także tekst Aleksandry Tarki pt. „Wykup przymusowy akcji mniejszościowych z korzyścią w CIT”, w którym autorka omawia najnowszy wyrok NSA w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów w CIT wydatków na przymusowy wykup tzw. akcji mniejszościowych.

W zakresie podatku VAT warty uwagi jest artykuł Mateusza Maja pt. „Firma nie może odliczyć VAT od obiadów dla pracowników”. Należy także zwrócić uwagę na tekst Michała Samoborskiego pt. „VAT: zwrot nakładów jak dostawa towaru”, w którym omówiono wyrok NSA potwierdzający, że zwrot nakładów na gruncie ustawy o VAT może być traktowany jako dostawa towarów.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Klaudii Pastuszko pt. „Rozliczenie ulgi na IKZE w rocznym zeznaniu podatkowym” opisujący regulacje dotyczące preferencyjnych zasad w zakresie rozliczania wpłat na IKZE. Polecamy również tekst Mateusza Maja pt. „PIT za 2016: Prywatnego ubezpieczenia nie wpiszemy do zeznania”.

W zakresie postępowania za interesujący uznaliśmy natomiast artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Kiedy nowa kontrola celno-skarbowa” dotyczący reformy KAS, która weszła w życie z początkiem marca.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 13/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish