Skip to content

TaxPress nr 12/2017

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy artykuł Dominiki Kucharczyk pt. „CIT: Wydatki na budowanie wizerunku mogą być kosztem podatkowym”,w którym autorka omawia stanowisko fiskusa w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów w CIT wydatków na CSR. Za interesujący uznaliśmy także tekst Michała Kubika pt. „CIT-8: Kiedy wolno odliczyć kary umowne”.

W zakresie podatku VAT, warty uwagi jest artykuł Redakcji INFOR.pl pt. „Obniżone stawki VAT na e-książki, e-gazety i e-czasopisma” dotyczący projektu zmiany dyrektywy w sprawie VAT, obniżającej stawkę podatku VAT na ebooki. Należy także zwrócić uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Fiskus przejrzy firmowe koszty”.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Mateusza Maja pt. „Czy fiskus umorzy zaległości powstałe przez błędne działania urzędników” dotyczący najnowszego wyroku WSA w tym zakresie. Polecamy również tekst Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Będą uproszczenia ustawy o PIT i CIT związane z kupnem biletów lotniczych”, w którym omówiono projekt ustawy o zmianie ustawy o PIT i CIT przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju.

W zakresie postępowania za interesujący uznaliśmy natomiast artykuł Wojciecha Gadzały pt. „Fiskus będzie wiedział o zagranicznych rachunkach polskich podatników”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 12/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish