Skip to content

TaxPress nr 12/2015

W numerze 12/2015 tygodnika zwracamy szczególnie uwagę na wyrok NSA z dnia 19 marca 2015 r. (I FSK 215/14) dotyczący dokumentowania dla celów VAT usług przekazów płatniczych na rzecz zagranicznych operatorów pocztowych oraz banków.

W zakresie podatków dochodowych za istotne uznaliśmy wyrok WSA Gliwicach z dnia 23 lutego 2015 r. (I SA/Gl 1028/14) odnoszący się do uzyskiwania przychodu z działalności gospodarczej w związku ze sprzedażą auta użytkowanego w firmie, które nie było składnikiem majątku firmy.

„Zajęcie pensji u kolejnych pracodawców na spłatę podatku”, autor artykułu omawia wyrok dotyczący możliwości kilkukrotnego zastosowania tego samego środka egzekucyjnego w celu ściągnięcia długu podatnika w VAT.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Fiskusowi odsetki należą się zawsze. Podatnikowi niekiedy”, w której analizujemy wyrok NSA z dnia 17 marca 2015 r. (I FSK 361/14) dotyczący możliwości dochodzenia od organu podatkowego odsetek za zwłokę przez podatnika.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 12/2015

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish