Skip to content

TaxPress nr 11/2018

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Jeśli spółka nie płaci za logo, musi zapłacić podatek – niekorzystna interpretacja podatkowa” dotyczący stanowiska organów w zakresie opodatkowania CIT nieodpłatnego korzystania ze znaku towarowego. Za istotny uznaliśmy również tekst tego samego autora pt. „Zaległych składek ZUS nie wrzucisz w koszty podatkowe – wyrok WSA w Białymstoku”.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „JPK zastąpi deklaracje VAT” dotyczący zapowiedzi minister finansów z ubiegłego tygodnia, zgodnie z którą resort planuje odejść w 2019 roku od deklaracji VAT na rzecz plików JPK. Interesujący jest również tekst pt. „Sprzedawcom fast foodów grozi dopłata podatku VAT”, w którym Monika Pogroszewska informuje o kontrolach w lokalach gastronomicznych stosujących 5% stawkę VAT.

Istotny jest także artykuł pt. „Rozliczenie PIT przez urząd skarbowy – wniosek PIT-WZ do 16 kwietnia”, w którym Redakcja INFOR.PL przypomina, że podatnicy uzyskujący dochód na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenia już w tym roku skorzystają z możliwości rozliczenia ich deklaracji PIT przez urząd skarbowy. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Odliczenie straty z poprzednich lat w bieżącym zeznaniu PIT”, w którym autor tłumaczy jak odliczyć stratę z lat ubiegłych wypełniając tegoroczną deklarację PIT.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji INFOR IFK pt. „Automatyczna wymiana informacji podatkowych” dotyczącego przyjęcia przez ECOFIN projektu dyrektywy w sprawie automatycznego raportowania uzgodnień transgranicznych.

TaxPress nr 11/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish