Skip to content

TaxPress nr 09/2015

Prezentujemy Państwu kolejny numer TaxPress, w którym zwracamy szczególną uwagę na jeden z wyroków NSA (I FSK 14/14) dotyczący odliczania VAT przez wspólnotę mieszkaniową zwolnioną z opodatkowania.

Ponadto przeczytamy artykuł pt. „Uwzględnianie pożyczek przy wyliczaniu współczynnika w VAT”, którego autor omawia interpretację Izby Skarbowej w Katowicach z dnia 20 stycznia 2015 r. (IBPP3/443-1469/14/ASz) dotyczącą obliczania proporcji w VAT w przypadku jednoczesnego prowadzenia działalności opodatkowanej i zwolnionej z VAT.

W zakresie podatków dochodowych za istotne uznaliśmy wyrok NSA z dnia 3 lutego 2015 r. (II FSK 329/13) odnoszący się do rozliczania podatku poprzez wpłatę odpowiednich zaliczek.

Ostatecznie wskazujemy również na publikację pt. „Podatek od nieruchomości, gdy podmiot leczniczy prowadzi komercyjne SPA”, w której analizujemy wyrok WSA w Szczecinie z dnia 29 maja 2014 r. (I SA/Sz 32/14) dotyczący opodatkowania nieruchomości podmiotu leczniczego prowadzącego jednocześnie działalność komercyjną.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 09/2015

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish