Skip to content

TaxPress nr 01/2017

W dzisiejszym numerze polecamy Państwu lekturę artykułu Mateusza Maja pt. „Firmy pytają o możliwość rozliczeń bez użycia rachunków bankowych” dotyczący wątpliwości przedsiębiorców w zakresie nowelizacji ustawy o PIT i CIT, która weszła w życie z początkiem roku. Za interesujący uznaliśmy także tekst Magdaleny Ciałkowskiej pt. „Nowe prawo dla przedsiębiorców”.

W zakresie podatku VAT za warty uwagi uznaliśmy artykuł Tomasza Piotrowskiego pt. „Co się zmieniło w zakresie deklaracji i ewidencji VAT”, w którym autor wskazuje na potrzebę zrewidowania przez firmy dotychczasowego sposobu rozliczania i dokumentowania VAT. Należy także zwrócić uwagę na tekst Michała Krzewińskiego pt. „VAT: co czeka w 2017 r. przedsiębiorców” podsumowujący najważniejsze zmiany w przepisach ustawy o VAT.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Redakcji Gazety Podatkowej pt. „Nowy limit przychodów uprawniających do ryczałtu ewidencjonowanego”. Ważny jest również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Do 20 stycznia przedsiębiorcy mogą zmienić zasady opodatkowania”.

W zakresie postępowania polecamy natomiast tekst Przemysława Wojtasika pt. „Odpowiedzialności za wykroczenia i przestępstwa skarbowe – zmiany w kodeksie karnym skarbowym” dotyczący propozycji nowelizacji KKS przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 01/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

EnglishGermanPolish