Skip to content

Nasze publikacje

Poniżej prezentujemy artykuły i teksty opublikowane przez specjalistów DMS TAX na łamach prasy codziennej oraz portali finansowych. Zapraszamy do lektury.

TaxPress nr 05/2015

W dzisiejszym numerze TaxPress przeczytamy m.in.: „Pełny odpis VAT od aut – pierwszy korzystny wyrok" - artykuł dotyczący odliczania VAT od firmowych samochodów osobowych w świetle regulacji obowiązujących od początku kwietnia 2014 r.
Czytaj dalej...

Zasada ceny rynkowej w regulacjach polskich i międzynarodowych

Transakcje pomiędzy podmiotami powiązanymi powinny odzwierciedlać warunki, jakie byłyby skłonne przyjąć podmioty niezależne realizujące daną transakcję w porównywalnych warunkach.
Czytaj dalej...

Podatkowa grupa kapitałowa a ceny transferowe

Podmioty tworzące Podatkową Grupę Kapitałową zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zawierając wzajemne transakcje pomiędzy jej uczestnikami nie podlegają regulacjom z zakresu cen transferowych.
Czytaj dalej...

Umorzenie udziałów w podmiocie powiązanym

Umorzenie udziałów w spółce skutkuje unicestwieniem praw i obowiązków z nimi związanych. Odbywa się ono na podstawie art. 199 Kodeksu Spółek Handlowych.
Czytaj dalej...

Aktywność DMS TAX w mediach

Niebawem w tej sekcji zamieścimy najnowsze artykuły oraz materiały, które opublikowaliśmy na łamach prasy codziennej, branżowej oraz na portalach finansowych.
Czytaj dalej...

Kapitalizacja odsetek bez wpływu na koszty

Kapitalizacja odsetek bez wpływu na koszty. Spółka, która pożyczyła pieniądze od jedynego udziałowca i w umowie postanowiła, że odsetki będą kapitalizowane, nie uniknie ograniczeń dotyczących cienkiej kapitalizacji.
Czytaj dalej...
EnglishGermanPolish