Skip to content

Alerty podatkowe

Na bieżąco informujemy o najważniejszych zmianach w prawie podatkowym i aktualnym orzecznictwie. Dokładnie omawiamy każde zagadnienie i gruntownie analizujemy jego wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej.

Prosimy mieć na uwadze, że treści prezentowane w alertach nie stanowią czynności doradztwa podatkowego w rozumieniu przepisów ustawy o doradztwie podatkowym
i mają wyłącznie charakter informacyjny. DMS TAX nie ponosi odpowiedzialności za ich poprawność, a stosowanie się do zawartych w nich treści nie  może rodzić roszczeń pod adresem jej autorów oraz DMS TAX Sp. z o.o.

Zapraszamy do lektury.

TaxALERT 1 kwietnia 2020

Przekazujemy Państwu podsumowanie w zakresie rozwiązań przyjętych w ramach tzw. Tarczy antykryzysowej oraz dotychczas uchwalonych aktów wykonawczych.
Czytaj dalej...

TaxALERT 18 lutego 2020

Podatnicy, którzy sporządzają dokumentację podatkową za rok podatkowy rozpoczynający się po dn. 31.12.2017 r. na podstawie tzw. „starych przepisów” i których rok podatkowy kończy się po dniu dn. 30.09.2019 r. są zobowiązani do złożenia poszczególnych dokumentów w terminie 3 miesięcy od zakończenia roku podatkowego. Zapraszamy lektury artykułu.
Czytaj dalej...

TaxALERT 11 grudnia 2019

W związku ze zmianami w obszarze prawa podatkowego opracowaliśmy dla Państwa TaxALERT, w którym omawiamy temat związany z obowiązkiem zgłoszenia beneficjenta rzeczywistego do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych.
Czytaj dalej...

TaxALERT 9 października 2019

Ostatnie miesiące 2019 roku przynoszą kluczowe zmiany w obszarze podatkowym. Szczególnie w sytuacji gdy ustawodawca medialnie ogłasza obniżki w wysokości stawek, uproszczenia lub uszczelnienia, to koniecznym jest zwrócenie Państwa uwagi na konsekwencje zmian, które mogą być bardzo dotkliwe lub uciążliwe dla przedsiębiorców. Dlatego tez opracowaliśmy dla Państwa niniejszy TaxALERT, w którym omawiamy najważniejsze zmiany.
Czytaj dalej...

TaxALERT 22 czerwca 2016

W dniu 31 maja 2016 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 13 kwietnia 2016 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Ustawa ta obniża dotychczasowy próg wartości płatności bezgotówkowych do limitu 15 tys. zł. Jednocześnie wprowadzona zostaje sankcja za nieprzestrzeganie nowych regulacji. Podatnik nie będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatku w tej części, w jakiej płatność została dokonana bez pośrednictwa rachunku bankowego.
Czytaj dalej...

TaxPress nr 05/2015

W dzisiejszym numerze TaxPress przeczytamy m.in.: „Pełny odpis VAT od aut – pierwszy korzystny wyrok" - artykuł dotyczący odliczania VAT od firmowych samochodów osobowych w świetle regulacji obowiązujących od początku kwietnia 2014 r.
Czytaj dalej...

TaxALERT 27 listopada 2014

W dniu 24 listopada 2014 r. została podpisana przez Prezydenta RP ustawa wprowadzająca nowy system ustalania przychodu pracowników z tytułu nieodpłatnego (częściowo odpłatnego) użytkowania samochodów służbowych do celów prywatnych. Z uwagi na to, iż problem ten od lat budził wiele kontrowersji warto zapoznać się z nowymi, precyzyjnymi regulacjami w tym zakresie.
Czytaj dalej...

TaxALERT 27 lutego 2014

Z dniem 1 kwietnia 2014 r. wchodzą w życie nowe przepisy ustawy o podatku od towarów i usług m.in. dotyczące odliczania podatku VAT od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi. Zmiany są istotne dlatego warto rozważyć wdrożenie procedury regulującej całość zagadnień związanych z używaniem samochodów. Zachęcamy do lektury.
Czytaj dalej...

TaxALERT 18 lutego 2014

Od 1 stycznia 2014 r. obowiązują kolejne zmiany w ustawie VAT. Mają znaczacy wpływ na dotychczasowy sposób rozliczania podatku VAT w Polsce i wiążą się z wymogiem dostosowania do nich programów finansowo-księgowych. Zachęcamy do lektury.
Czytaj dalej...
EnglishGermanPolish